Elektros galios didinimas bei naujo elektros įvado įrengimas

Elektros galios didinimas

Elektros galios didinimas: ką reikia žinoti

Padidinti turimo elektros įvado galią gali reikėti dėl įvairių priežasčių: galbūt atsirado papildomų elektros įrenginių, kuriems reikės daugiau galios, gal planuojate įsigyti elektromobilį ir jums reikės įsirengti jo įkrovimo stotelę, o galbūt planuojate įsirengti saulės elektrinę. Kad ir kokia būtų priežastis, jums reikia atsiminti, kad ESO galios didinimas – tai rimtas projektas, kuriam būtinas rangovo aktas, o darbus atlikti turi atestuoti elektrikai.

 

Ar man reikia galingesnio elektros įvado?

Viskas priklauso nuo to, kokį įvadą turite šiuo metu ir kokius elektros prietaisus žadate naudoti. Dažniausiai galios didinimas aktualus tiems, kurie gyvena senuose namuose ir turi senus elektros įvadus, kartais šie įvadai dar neturi įrengtų automatinių jungiklių, kurie apsaugo elektros tinklą nuo perkrovos. Taigi jūs rizikuojate perkrauti tinklą ir netgi sukelti gaisrą. MB „Elektrikas Klaipėdoje“, apžiūrėjęs jūsų vidinį elektros tinklą ir įvertinęs jo būklę, gali jums pateikti rekomendacijas dėl to, ką reikėtų keisti, kad jūsų elektros instaliacija atitiktų šiuolaikinius standartus.

Taip pat ESO galios didinimas gali būti aktualus, jei planuojate įsirengti krovimo stotelę elektromobiliui ar, pavyzdžiui, šildymą kietu kuru keisite į šildymą elektra. Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kokios galios įvadas įrengtas jūsų namuose, kad galėtumėte įsivertinti, ar jums reikia daugiau galios. Taip pat visada verta pasikonsultuoti su specialistais, kurie galėtų patarti jums, kokios galios įvadas būtų optimalus. Lietuvoje dažniausiai įrengiami 7 ar 11–14 kW galios įvadai ir atitinkami jungikliai, kurie apsaugo elektros tinklą ir nutraukia elektros tiekimą viršijus šią ribą.

Vertinant, kiek galios suvartoja jūsų turimi prietaisai, reikėtų atsiminti, kad kompiuteris, telefonas, planšetė, apsaugos kameros, apšvietimas, virtuviniai prietaisai (trintuvas, plaktuvas, kavamalė) ir panašūs prietaisai nereikalauja daug galios. Dažniausiai šių prietaisų galia neviršija keliasdešimt–kelių šimtų vatų, taigi, net jei vienu metu įjungsite visus šiuos prietaisus, tikėtina jog neviršysite maksimalios įvado galios. Visgi kitaip yra su elektriniais radiatoriais, kaitlente, orkaite, mikrobangų krosnele, skalbykle-džiovykle, indaplove ir pan. prietaisais. Pavyzdžiui, elektrinio radiatoriaus galia gali svyruoti nuo 500 W (nedidelis pastatomas šildytuvas) iki 2–2,5 kW, skalbyklė-džiovyklė džiovinimo fazės metu vartoja apie 1 kW, indaplovė – apie 1,5 kW, o įjungus visas keturias kaitlentės virimo vietas galia gali šoktelti net iki 6–7 kW.

Taigi jei, namuose planuojate atlikti remontą ir seną buitinę techniką (pvz., dujinę viryklę) keisti į naują (pvz., elektrinę kaitlentę), labai svarbu pasikonsultuoti su elektrikais ir išsiaiškinti, ar jums nereikia pasirūpinti didesne elektros įvado galia.

 

ESO galios didinimas daugiabutyje

Svarbu atsiminti, kad jei galią padidinti norite daugiabučiame name, reikia atsižvelgti į tai, kad tokiu atveju susikerta trys skirtingi tinklai: jūsų buto, ESO ir namo administratoriaus. Tai reiškia, kad norint padidinti įvado galią jūsų bute, ją padidinti reikia visuose trijuose tinkluose. Tokiu atveju jums reikės atestuoto elektriko, kuris parengtų jūsų buto vidaus tinklo rangovo aktą ir jį perduotų ESO. Čia jums padėti galime mes – MB „Elektrikas Klaipėdoje“ – parengsime rangovo aktą, taip pat paruošime jūsų namo administratoriaus prašomus dokumentus bei, jei reikės, atliksime elektros instaliacijos keitimo ar atnaujinimo darbus daugiabučio laiptinėje.

 

Kam reikalingas rangovo aktas?

Rangovo aktas patvirtina jūsų namo vidaus elektros įrenginių ir elektros tinklo techninę būklę bei jo saugumą. Tai yra būtinas dokumentas, norint pradėti jau esamo įvado galios keitimo procedūrą. MB „Elektrikas Klaipėdoje“ gali pateikti rangovo aktą po to, kai atlieka varžų matavimus ir įsitikina, kad jūsų tinklas yra tinkamas eksploatuoti ir jame gali būti atliekami norimi galios pakeitimas. Varžų matavimai yra būtina sąlyga, norint teikti dokumentus dėl galios didinimo ESO.

Rangovo aktas taip pat būtinas ir elektros skaitiklio įrengimui, todėl projektuotojui parengus jūsų elektros įvado projektą ir jį suderinus su ESO, būtina rūpintis ir rangovo akto parengimu, kad būtų galima užtikrinti sklandų darbų vykdymą.

Nors iš pirmo žvilgsnio ESO galios didinimas gali atrodyti kaip sudėtinga procedūra, tačiau išsiaiškinus būtinus žingsnius bei parengus reikiamus dokumentus – tai atliksite sklandžiai ir lengvai. Prisijungę prie ESO savitarnos galite pateikti visus reikiamus dokumentus, įskaitant ir prašymą didinti įvado galią. O pasirinkus profesionalius ir savo darbą išmanančius elektrikus, darbai vyks sparčiai ir kokybiškai.

MB „Elektrikas Klaipėdoje“ jums gali pasiūlyti savo paslaugas – konsultuojame dėl jums reikiamos elektros įvado galios, atliekame varžų matavimus ir rengiame rangovo aktą, pasirūpinsime projektu, kad elektros įvedimas į sklypą būtų atliktas optimaliai, taip pat atliksime reikiamus vidaus elektros tinklo pakeitimus, kad ESO specialistai galėtų pakeisti elektros skaitiklį bei padidinti jūsų elektros įvado galią. Turite klausimų apie tai, kaip vyksta galios didinimas ESO? Norite pasikonsultuoti? Nerandate atsakymo mūsų svetainėje? Susisiekite ir mes atsakysime į visus jums kylančius klausimus!

One thought on “Elektros galios didinimas bei naujo elektros įvado įrengimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *